Пішов геть! Переворот в Угорщині? Орбан допригався – коїться немислиме: піднялися всі! Деталі!

У центрі Будапешта в неділю, на 66-у річницю Угорської революції, відбулася багатотисячна протестна хода вчителів та учнів, які вимагають підвищення заробітної плати педагогам та боротьби з інфляцією, яка знецінює доходи. Про це повідомляє Reuters. Проходячи мостом через Дунай, протестуючі тримали плакати з гаслами на кшталт «Орбан, забирайся геть» і «Немає вчителів, немає майбутнього».

Учасники протесту заявляли, що уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана підвів вчителів, тому що виплачує їм мізерну зарплату, тоді як інфляція перевищила 20% у вересні та продовжує зростати. – Я тут… заради моїх дітей мають відбутися зміни. Ця шалена інфляція… ми більше не можемо економити, ми просто не можемо зводити кінці з кінцями, оскільки ціни стрімко зростають, – розповів учасник акції.

За даними організаторів, у Будапешті зібралося близько 80 тисяч людей, що є чи не найчисленнішою антиурядовою акцією протесту останнім часом. Відбулася вона невдовзі після того, як Орбан у промові до річниці Угорської революції пообіцяв економічну стабільність та обмеження на рахунки за енергоносії для домогосподарств, незважаючи на економічну кризу в ЄС.

Зазначимо, що педагоги в Угорщині протестують не перший тиждень, вимагаючи підвищення заробітної плати, вирішення проблеми нестачі вчителів та права на страйк. Через різке зростання цін на енергоносії уряд Орбана був змушений з 1 серпня скасувати обмеження цін на енергоносії для деяких споживачів, що було одним із ключових елементів його соціальної політики.

Крім того, у грудні угорський уряд планує змінити бюджет на 2023 рік, в якому закладе уповільнення економічного зростання до 1% (замість 4,1%), а також змінить цільовий показник інфляції (який становив 5,2%, а зараз перевищив 20%). ). Угорська валюта – форинт – на початку жовтня впала до рекордно низького рівня, що змусило центральний банк Угорщини в екстреному порядку підвищувати процентні ставки.

Окрім того політика нинішнього уряду Орбана призводить і до зовнішньополітичних проблем. Зокрема, протягом останніх тижнів в Європейському Союзі поновилися дискусії щодо ситуації довкола Угорщини, яка під керівництвом уряду Віктора Орбана все більше віддаляється від принципів та цінностей ЄС. Брюссель звинувачує Будапешт у порушенні принципів права, демократії, а також у корупції.

Окрім того, Угорщина відверто намагається підірвати консолідовану підтримку України з боку ЄС, блокуючи нові пакети антиросійських санкцій та інші ініціативи. Все це виглядає як гра на боці РФ. Будапешт відмовився приєднатися до інших західних союзників у наданні Києву військової підтримки. Натомість він заборонив постачання зброї через територію Угорщини в Україну.

Якщо оцінювати ситуацію в загальному, то відколи Орбан став прем’єром у 2010 році, в Угорщини періодично виникали суперечки з Брюсселем через ті чи інші законодавчі ініціативи. В ЄС вбачали в них порушення європейських норм і принципів. Це, зокрема, стосувалося закону, згідно з яким угорських суддів та прокурорів вирішили відправляти на пенсію в 62 роки замість 70. Європейський Суд визнав це дискримінацією за віком.

А угорська опозиція звинувачувала Орбана в “зачищенні” суддівських лав для призначення на вакантні посади лояльних до влади людей. В 2015 році Європу накрила міграційна криза – гуманітарна катастрофа, спровокована масовим напливом мігрантів з країн Африки й Близького Сходу, де точилися військові конфлікти. Водночас уряд Орбана вирішив звести паркани на кордонах, щоб не пропускати мігрантів до країни. Це також викликало критику Євросоюзу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *