З caмorо paнky nymiнy gonoвiлu. Пoraнi нoвuнu. Kumaй фakmuчнo зanponoнyвaв CШA yrogу nо pocії… Російський опозиціонер Гаррі Каспаров заявив, що Китай фактично запропонував США угоду, яка стосується Росії та Тайваню. Але, за його словами, президент Америки Джо Байден навряд чи піде на це. Про це Каспаров розповів в інтерв’ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару. Він зазначив, що після останнього з’їзду Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін отримав абсолютну владу, якої не було від часів Мао Цзедуна.
“Зрозуміло, що він з нею розлучатися не збирається, то треба як би зафіксувати, що його влада базується на тому політичному курсі, який сьогодні домінує. Це агресивний курс на порядку денному окупації Тайваню”, – сказав Каспаров. Російський опозиціонер уточнив, що у Китаї це називають “возз’єднанням”, але це відкрита окупація, оскільки Тайвань це незалежна країна.
При цьому керівництво Піднебесної розуміє, що окупувати невелику острівну державу без того, щоб вступити в конфлікт з Америкою, не вийде, тому Сі Цзіньпін і пропонує угоду Байдену. “Ми здаємо Путіна, ви даєте Тайвань, досить очевидний текст, який йде практично безпосередньо. Я не думаю, що Байден може цю угоду укласти. Здача Тайваню для Америки, мені здається, вкрай болюча”, – зазначив Каспаров. Він додав, що Тайвань, крім усього іншого, це не тільки геополітичне питання, це питання ще економічне, оскільки країна є найбільшим у світі виробником напівпровідників. “Насправді сьогодні американська індустрія взагалі залежить від Тайваню.
Якщо в руки Китаю потрапляє практично цей приз економічний, то Китай різко посиляться і зрозуміло, що крах Росії означає, що у Китаю з’являється можливість поживитися добром у вигляді російських. земель на далекому сході і східному Сибіру, знову, поки вони до цього не готові американці, тому я думаю, що ця пропозиція вона як би зафіксована, але вона реалізована відразу не буде, тому що ось цей ризик, який я зараз сказав, він безумовно існує”, – пояснив він. Каспаров також додав, що Росія на майбутнє має лише два варіанти: або стати “супутником” Китаю, або спробувати зберегти основну частину Росії, без низки територій, зокрема, без Чечні.