Про це не можна мовчати! Прямо в Києві: у Дуди нарешті зізнались – повне звільнення, переможемо!

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що війна в Україні по-справжньому закінчиться лише тоді, коли країна поверне всі захоплені ворогом території – кожен будинок і дорогу. Він закликав по партнерів по Євросоюзу посилити допомогу нашій державі у важкі зимні місяці. За його словами, Європа занадто пізно помітила загрозу з боку Росії. Таку думку політик висловив, перебуваючи з візитом у Києві 26 листопада, передає Newsweek.

Моравецький зазначив, що члени європейської спільноти по-різному реагували на російське вторгнення в Україну в лютому, але очевидним було те, що континент виявився не готовим до агресивної війни, розв’язаної Кремлем. Так, ЄС занадто довго не помічав загрози з боку РФ і поплатився за це, тому тепер має з подвійною енергією допомагати Україні перемогти ворога.

“Сьогодні ми не можемо зволікати з наданням допомоги Україні. Ця війна закінчиться, коли буде відвойовано кожний будинок, кожну школу, кожну лікарню та кожну дорогу”, – пояснив Моравецький. Крім того, польський прем’єр зауважив, що зима буде надзвичайно важким періодом для українців через постійні обстріли з боку російських окупантів та загрозу блекауту.
“Найближчі місяці можуть бути дуже й дуже важкими, адже наближається зима, а росіяни заздалегідь обстрілюють енергетичну інфраструктуру, позбавляючи людей в Україні електрики, тепла та призводячи до гуманітарної катастрофи”, – сказав він.

Зауважимо, що прем’єр-міністр Польщі прибув до Києва 26 листопада й першим пунктом його візиту стало покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодомору. Опісля Моравецький зустрівся з прем’єром України Денисом Шмигалем, у зустрічі також узяла участь глава уряду Литви Інгріда Шимоніте.

Тиран і деспот завжди шукатиме можливість підпорядкувати собі інші країни. Відтак, аби не дозволити росії це зробити, потрібно посилювати оборонні можливості Польщі, вважає Матеуш Моравецький. “Дехто вважав, що відносини з росією можна цивілізувати завдяки торгівлі. Сьогодні ми чудово знаємо, що тиран, деспот і гнобитель завжди залишатиметься тираном, деспотом і гнобителем, і він шукатиме можливості домінувати над іншими”,- наголосив Моравецький.

Він зауважив, що сучасна економічна модель росії гірша за модель ринкової економіки, яка домінує на Заході. Відтак росія намагається контролювати інших за допомогою військової сили і таким чином реалізує свою жорстоку політику. “Сьогодні це усвідомили всі сусіди росії – не тільки в Центральній Європі і країнах Балтії, з нами згодні усі країни східного флангу НАТО і ЄС”, – наголосив польський прем’єр.

Він зауважив, що інші країни, такі як Японія і Південна Корея, а також країни Центральної Азії, зокрема Казахстан і Узбекистан, також усвідомили загрозу з боку кремля. “Ми всі опинилися на переломному етапі історії. Те, що сьогодні відбувається в Україні, ця героїчна оборона є надзвичайно важливою і вирішальною. Ми в Польщі це усвідомили вже давно”,- констатував глава польського уряду.

За словами Моравецького, уряд Польщі від самого початку знав, що “не можна мати ілюзій щодо росії, що тиран є величезною загрозою і або Польща знайде кошти на посилення власної оборони, або путін і його головорізи диктуватимуть умови в Центральній Європі”. Він заявив, що наступного року Польща увійде до трійки країн НАТО за рівнем витрат на оборону по відношенню до свого ВВП. Він додав, що ці витрати становитимуть до 4% від ВВП, що приблизно стільки ж, скільки у процентному відношенні виділяють Штати.

Прем’єр-міністр Польщі зазначив, що досвід російсько-української війни підказує: диспропорцію в кількості озброєння можна компенсувати за рахунок сучасних засобів ведення війни на полі бою. Відтак Польща зараз закуповує сучасне озброєння у США, Південної Кореї, Великої Британії та інших союзників. Під час відвідання військового авіаційного заводу у місті Бидгощ він підкреслив, що на цьому підприємстві ремонтуватимуть американські літаки F-16, які мають на озброєнні різні країни. Він додав, що це є значним успіхом польського Оборонно-промислового комплексу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *